> NASTAVA  > Programi
Programi obrazovanja

Elektrotehničar općeg smjera četverogodišnje je zanimanje koje učenicima nudi širu naobrazbu nego   u zanimanjima užih područja elektrotehnike kao što su računalstvo ili elektronika. Međutim, i ovi elektrotehničari se po potrebi, u praksi mogu prilagoditi poslovima užih područja.

Šira naobrazba elektrotehničara općeg smjera omogućava nastavak obrazovanja na višim i visokim školama i fakultetima u području tehničkih znanstvenih oblasti prije svega u elektrotehnici.
Elektrotehničari općeg smjera upisuju izborni blok B –" jaku struju".

U školskoj godini 2019./20. posljednje upisani učenik je imao 61,13 boda.

Za više informacija o opisu poslova elektrotehničara, radnim uvjetima, poželjnim osobinama, osposobljavanjima i mogućnosti napredovanja klikni > ovdje .

Nastavni plan programa Elektrotehničar