> NASTAVA  > Programi
Programi obrazovanja

Tehničar za elektroniku četverogodišnje je zanimanje užeg područja elektrotehnike. Posebni ciljevi ovog obrazovnog programa su osposobljavanje učenika za obavljanje slijedećih poslova: kontrole ulaznih materijala, komponenti i sklopova, mjerenja na elektro-mehaničkim i elektroničkim sklopovima,   tehnička priprema, izrada, razrada  i distribucija tehničke dokumentacije, tehnička priprema i organizacija proizvodnje, izrada i ispitivanje elektroničkih elemenata i sklopova raznih proizvoda, kontrola i ispitivanje materijala, proizvoda i uređaja, otklanjanje nedostataka, praćenje proizvodnje i analiza troškova,  vođenje proizvodne radne grupe. Stručni sadržaji programa imaju zadaću omogućiti učenicima stjecanje sustavnih stručnih znanja o materijalima, sklopovima, strojevima i uređajima, organizaciji rada, zaštiti na radu i zaštiti okoline. Dio stručnih sadržaja čini i stručna praksa čija je osnovna zadaća postupno uvođenje u poslove tehničara u realnim uvjetima.
Posebna z
adaća obrazovanja tehničara za elektroniku je i stjecanje dobrog općeg obrazovanja koje će učenicima omogućiti nastavak školovanja na fakultetima i visokim školama u području tehničkih znanosti, prije svega u elektrotehnici i elektronici.

U šk. godini
2019./2020. posljednje upisani učenik je imao 66,16 boda.