BRADATA AUKCIJA ETŠ

Autor: Administrator , 28. 11. 2022.

Neka vas ne iznenadi što ovih danih u našoj školi možete vidjeti brade na svakom koraku. Velike, male, guste, paperjaste, sređene, divlje, kozje, mušketirske, wolverine, pa čak i viking verzije.

Naime, učenici Elektrotehničke škole u sklopu aktivnosti Ne brijem se, ali brijem na zdravlje drugu godinu za redom godine sudjeluju u Bradatoj aukciji.

Bradata aukcija je netipična humanitarna akcija i splitska inačica globalnog pokreta Movember (November + moustashe) čiji je cilj podizanje svijesti o raznim oblicima karcinoma i važnosti preventivnih pregleda s posebnim naglaskom na muško zdravlje.

Provodi se na način da muškarci ne briju svoje brade ili brkove kroz mjesec studeni, te svoje ponosne primjerke stave na aukciju, odnosno odrede cijenu svoje brade/brkova za koju su spremni obrijati se.  Sva skupljena sredstva doniraju se Županijskoj ligi protiv raka -Split, te će biti iskorištena za edukaciju i podizanje svijesti među stanovništvom o raznim oblicima malignih oboljenja. Briju ih poznati splitski barberi prve subote u prosincu na „Bradatoj Aukciji“ koja se ove godine odvija u subotu 3.prosinca u prostorima puba Plan B u Splitu s početkom u 12:00 sati.

Naši učenici su se i ove godine spremno odazvali sudjelovanju na Bradatoj, a podršku im ovaj put daju i profesori Josip Kovačević, Roko Brljević, Ivo Ćurković, Filip Botić i Kaja Točev.

Koliko su trenutno cool pogledajte na linku, pa usput dajte i svoj glas najcool učeničkoj i profesorskoj bradi ETŠ Split.

Najcool brada ETŠ Split

Let the best beard win!