Posjet Centru za odgoj i obrazovanje Juraj Bonači

Autor: Tina Madunić, 7. 11. 2022.

U sklopu programa Aktivni u lokalnoj zajednici posjetili smo Centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bonači - Odjel za pružanje socijalnih usluga osobama s intelektualnim oštećenjima - Firule.

Zaposlenici i korisnici Centra srdačno su nas ugostili i proveli kroz radionice: likovno – suvenirsku, keramičku, tkalačku i galanterijsku.

Uz pjesmu i smijeh korisnici su nam pokazali svoje vještine tkanja, slikanja i izrade raznih suvenira. Rado smo im se pridružili - iskušali smo se u obradi kamena te pomogli pri brušenju i oslikavanju drvenih kućica. Oduševila nas je kvaliteta i raznolikost predmeta koje korisnici Centra izrađuju, kao i njihova radost i blizak odnos koji smo odmah uspostavili.

Obećali smo ponovni posjet i nastavak ugodnog druženja.

Pedagoginja Tina Madunić i nastavnica Marinela Sarić Bilić