CodeWeek 2022. u Elektrotehničkoj školi Split

Autor: Darija-Marija Jelić, 31. 10. 2022.

Europski tjedan programiranja, proveden od 8. – 23. listopada 2022. g., društvena je inicijativa koja na zabavan i angažirajući način želi svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Učenici 2.D i 2.E razreda naše škole, koja je jedan od suorganizatora Code Weeka, sudjelovali su u ovogodišnjim događanjima proučavanjem primjene kodova u prikazu digitalnih signala. Istražili su čemu služi kodiranje, analizirali različite vrste kodova, primijenili sklop 7- segmentnog BCD dekodera i analizirali elemente tog sklopa.

Rezultate projektnih aktivnosti možete pogledati klikom na poveznicu: CodeWeek 2022. u ETS Split.

Code_Week_ETS_2022.jpg (39.79 KB)
codeweek_Organiser.png (223.16 KB)