Think Pink - Race for the Cure 1. listopada 2022.

Autor: Administrator , 5. 10. 2022.

Naši su učenici i ove godine sudjelovali na humanitarnoj utrci Think Pink- Race for the cure.

Riječ je o svjetskom događaju u borbi protiv raka dojke čiji je organizator u Hrvatskoj  Županijska liga protiv raka Split.

Kupnjom majica  registrirali su se za utrku i tako pridružili tisućama ljudi  koji trče ili hodaju za sve žene suočene s ovom teškom dijagnozom.

Protekli su vikend zajedno s nekoliko tisuća naših sugrađana zauzeli startne pozicije na splitskoj Rivi te istrčali 5 km u znak podrške.

Njih pedesatak zajedno s profesoricom Ivanom Krce trčalo je od Rive preko Zapadne obale, Zvončaca, Muzeja arheoloških spomenika pa sve do do Meštrovićevog kašteleta i natrag.

Iako utrka nije bila natjecateljskog karaktera, drago nam je što je upravo jedan od njih, Roko Denegri, učenik 3. D razreda, prvi prošao kroz cilj, a u stopu su ga pratili učenici 2. C razreda Ivan Polak i Leopold Krivić.

Njihovo sudjelovanje privuklo je pozornost medija te su neki od njih imali priliku dati izjave za novine i radio.

Ovom prilikom zahvaljujem učenicima 2. C, 3. D, 4. A, 4. C, 4. D i 4. E koji su srčano pristali biti dio ovog događaja.

Sudeći po reakcijama, vjerujem da se dogodine vidimo u još većem broju.

Kako je to u subotu izgledalo, možete pogledati u galeriji.

Ivana Krce, prof.