Nataša Munitić- Davenport o svom putu do radnog mjesta u Google-u

Autor: Darija-Marija Jelić, 25. 5. 2022.

Dana 20.12.2021. u prostorijama Elektrotehničke škole Split organiziran je online susret s našom bivšom učenicom Natašom Munitić-Davenport.  Nataša je nakon završene naše škole, upisala računalstvo na FESB-u. Tijekom studija, bila je aktivna u udruzi mladih programera Dump. U razgovoru s učenicima istaknula je koliko je važno biti predan i ustrajan u ostvarenju svojih ciljeva te da su je iskustva stečena u našim obrazovnim ustanovama, kako teoretska tako i praktična, dovela do zaposlenja u jednoj od najjačih svjetskih IT kompanija, Google-u. Za vrijeme studiranja, osim učeći, znanja je stjecala i radeći sve poslove koji su joj se nudili, ne birajući. Trenutno radi na mjestu diplomiranog inženjera seniora u Google-u u Irskoj i bavi se dijagnostikom i lociranjem kvara na podmorskom telekomunikacijskom kabelu.

Nakon održanog predavanja, Nataša se upustila u neformalan razgovor s učenicima kojima je odgovarala na sva znatiželjna pitanja. Između ostalog, saznali smo kako se otklanja kvar koji nastane kad morski pas pregrize kabel i još puno toga. Nakon ovog susreta, i Nataša, i učenici bili su zadovoljni.

Natasa_1.jpg (75.84 KB)
Natasa2.jpg (81.90 KB)