Svi smo mi zvijezde - otkrio nam je dr.sc. Ivica Puljak

Autor: Darija-Marija Jelić, 23. 5. 2022.

Da zvijezda u svemiru ima onoliko koliko je zrnaca pijeska ukupno na svim plažama na kugli zemaljskoj, a i da smo svi zvijezde, saznali smo od bivšeg učenika naše škole dr.sc. Ivice Puljka, profesora splitskog FESB-a.

U sklopu eTwinning projekta „Od učionice do zvijezda“, prof. Puljak je 19.5.22.učenicima 2.E razreda i zainteresiranim profesorima održao zanimljivo predavanje „Priča o svemiru“ tijekom kojeg smo čuli o životnom ciklusu Sunca, veličini planeta, činjenici da sve vidimo u prošlosti i još puno, puno toga.

Podijelio je s učenicima tajnu da u njihovim godinama nije pomišljao da će biti znanstvenik, ali se tijekom studija razvila ljubav prema znanosti i danas je jedan od najcitiranijih znanstvenika svijeta.

Savjetovao im je da na satu prate nastavu i tako iskoriste vrijeme provedeno u školi te poštuju nastavnike koji su im uz roditelje trenutno najvažnije osobe u životu.

Kako su učenici bili oduševljeni predavanjem, obećao je ponovno nam doći sljedeće školske godine.

Puljak_1.jpg (33.77 KB)
Puljak_2.jpg (31.69 KB)