Kreirali smo digitalnu knjigu „Uhvatimo energiju sunca“

Autor: Darija-Marija Jelić, 8. 4. 2022.

U sklopu kampanje "STEM for all“ koju organizira Scientix – Zajednica za prirodoslovno obrazovanje u Europi, učenici 2.D razreda – grupa A, od 9. ožujka 2022. do 6. travnja 2022., tijekom nastave Digitalne logike proveli su projekt „Uhvatimo energiju Sunca“. Istraživali su korištenje energije Sunca te seminarske radove sakupili u Wakelet kolekciju. Znanstvenik, izv.prof.dr.sc. Ivan Marasović, održao im je predavanje na temu „Sunčane ćelije i fotonaponski sustavi" koje su učenici ocijenili kao vrlo zanimljivo i poučno. Kao rezultat projektnih aktivnosti kreirali su zajedničku e-knjigu „Uhvatimo energiju sunca“ kroz koju su predstaviti rezultate istraživanja. Kroz ovakvu STEM aktivnost učenici usvajaju sadržaje struke te ujedno razvijaju i digitalne kompetencije, vještine timskog rada, pismenog izražavanja, kreativnost...

Prolistajte našu prvu digitalnu knjigu: „Uhvatimo energiju sunca“ . Nadamo se da će vam se svidjeti.

e_knjiga_1.jpg (53.70 KB)