Elektrotehnička škola Split

> Naslovnica

Osvojeno prvo mjesto na košarkaškom prvenstvu srednjih škola grada Splita

Autor: Administrator , 20. 12. 2021.

Košarkaška sekcija Školskog sportskog društva Elektrotehničar Elektrotehničke škole - Split osvojila je prvo mjesto na košarkaškom prvenstvu srednjih škola grada Splita. U uzbudljivom finalu naši su učenici slavili protiv Zdravstvene škole rezultatom 47:40.

Nakon uspješnog natjecanja po skupinama učenici ETŠ-a  uvjerljivo su u polufinalu pobijedili Drugu  gimnaziju rezultatom 45:26. Čvrstom igrom u obrani te raznovrsnom kombinatorikom i preciznim šutom već su u prvom poluvremenu ostvarili nedostižnu prednost.

U finalnom dvoboju naši su momci naišli na vrlo raspoložene suparnike iz Zdravstvene škole. U prvom poluvremenu nedostajalo je mirnoće i kombinatorike pa su na poluvrijeme otišli s manjkom od pet koševa. No u nastavku smo povezali redove i ubacili u višu brzinu. To je dovelo do rezultatskog preokreta i pobjede 47:40. Osvojenim prvim mjestom ETŠ se plasirala na županijsko natjecanje.

Pod vodstvom prof. Daria Mikasa u pripremama za prvenstvo i natjecanju sudjelovali su učenici: David Bulat i Filip Mamić (4.a), Josip Balić, Toni Bego, Marko Marinović i Filip Trogrlić (4.c), Karlo Bakić i Ivan Milinović (4.d), Antonio Klepo (4.e), Stipe Bogdanović i Teo Minga (3.b), Duje Pletikosić (3.c), Andrej Lovrić i Luka Šunjić (3.e), Martin Krešić i Luka Miloš (2.b), Frane Troskot (2.d), te Roko Čupić, Luka Pašalić i Luka Škorjanec (1.e).

Čestitke treneru i igračima za prvo mjesto, te iznad svega za pokazano zajedništvo, borbenost i lijepu košarku!yes