Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Administrator , 17. 11. 2021.

Prošlo je punih trideset godina, ali Vukovar nije pao u zaborav. Herojstvo i žrtvu njegovih branitelja pamte svi koji su te nezaboravne 1991. godine s nadom i strepnjom pratili svaku vijest koja je dolazila iz opkoljenog grada. No Vukovar ne zaboravljaju ni naraštaji mladih koji su rođeni u slobodnoj i samostalnoj Hrvatskoj. Za sve njih Vukovar je prijelomna točka hrvatske povijesti.

Učenici Elektrotehničke škole-Split Filip Trogrlić, Ivan Ostojić, Petar Gudić, Karlo Bakić, Ivan Jolić, Vinko Matijaš, Mila Čurepić,  Ivan Čagalj i Mateo Juretić,  pod vodstvom nastavnika Ante Vlaha, Ivane Divić i Dušana Vuletić, snimili su deset-minutni video o Vukovaru.

Zbog pandemije koronavirusa škola nije kao prethodnih godina organizirala zajednički mimohod svih učenika od školskog dvorišta do Vukovarske ulice. Vukovarsku ulicu i spomenik Lumin posjetili su najprije učenici 4. b razreda u pratnji ravnatelja Sanija Bečića i vjeroučitelja Dušana Vuletića. Pokraj spomenika Lumin zapalili su svijeće i pomolili se za sve stradale u Vukovaru i Domovinskom ratu. Nakon njih Vukovarsku ulicu pohodili su i učenici 1. b razreda s razrednicom Anom Juračić.

Nećemo zaboraviti Vukovar, nećemo zaboraviti naše branitelje. Oni su u nama zapalili iskru ljubavi. Dopustimo toj ljubavi da, kako reče Siniša Glavašević, „ovlada nama i da nas nosi kao što je njihova ljubav nosila njih“.