Druženje s osvajačem olimpijske zlatne medalje Petrom Metličićem

Autor: Darija-Marija Jelić, 17. 11. 2021.

U sklopu međunarodnog e Twinning projekta „Od učionice do zvijezda“ dana 16.11. imali smo čast ugostiti bivšeg učenika naše škole, proslavljenog rukometaša i višegodišnjeg kapetana hrvatske rukometne reprezentacije Petra Metličića.  Kroz druženje s učenicima 2.C razreda predstavio je svoj životni i profesionalni put od upisa u našu školu, preko „uspona na Olimp“  pa do uspješne trenerske karijere.

Osvajač je svjetskog zlata (Portugal 2003.) zlatne olimpijske medalje (Atena 2004.), dvije srebrne medalje sa svjetskih (Tunis 2005., Hrvatska 2009.), srebrne (Norveška 2018.) te brončane medalje s Europskog rukometnog prvenstva (Poljska 2016.). Dobitnik je i Državne nagrade za šport "Franjo Bučar".

Podijelio je s učenicima iskustvo boravka u Španjolskoj. Odlazak u novu sredinu u početku nije bio nimalo lagan, ali se savladavanjem španjolskog jezika i vrhunskim sportskim rezultatima nakon čega je  zaslužio uvažavanje okoline pretvorio u divno životno razdoblje.

Na kraju druženja Petar Metličić, jedan od hrvatskih najuspješnijih sportaša učenicima je poručio da je preduvjet za uspjeh u onome čime se odluče baviti u životu, ljubav prema onome što rade, potpuna posvećenosti tome i poniznost.

Učenici su ovu projektnu aktivnost ocijenili kao izvrsnu te izrazili želju za više ovakvih motivirajućih sati, a za sportaša Petra Metličića koji je uz sve postignute rezultate ostao skroman i prizeman iskazali velike simpatije i procijenili ga kao „skroz dobrog lika“.

Sve pohvale zaslužuje i moderator susreta Nikola Mitrevski, učenik 3.D razreda.

Petar_M_2.jpg (136.22 KB)
Petar_M_3.jpg (278.07 KB)