Radionica i druženje u Dnevnom centru Firule

Autor: Tina Madunić, 3. 1. 2020.

Učenici i učenice naše škole zajedno s pedagoginjom priključili su se korisnicima Dnevnog centra Firule, COO Juraj Bonači u izradi božićnih ukrasa.

Za razliku od našeg prijašnjeg posjeta, kad su nas zaposlenici Centra upoznali s organizacijom i načinom rada, ovaj put smo se družili s korisnicima u zajedničkoj likovnoj aktivnosti. Bilo je tu i pjesme i smijeha – naš učenik Toma je svirao gitaru, što je posebno razveselilo grupu. Divili smo se predmetima koje korisnici svakodnevno izrađuju uz pomoć voditelja radionica (tepisi, slike izrađene od kamena, keramički ukrasi, oslikane torbe, jastuci i još mnogo kreativnih detalja.)

Zadržali smo se sat vremena duže od planiranog – korisnici Centra oduševili su nas svojim pristupom i lakoćom stvaranja bliskog odnosa. Nakon ovako ugodnog druženja dogovorili smo buduće susrete i suradnju.

Likovna_radionica.jpg (631.24 KB)
Izrada_nakita.jpg (479.23 KB)