Međužupanijsko natjecanje strukovnih škola iz robotike

Autor: Tina Madunić, 20. 2. 2019.

Elektrotehnička škola Split organizator je ovogodišnjeg međužupanijskog natjecanja strukovnih škola iz robotike koje se ove godine po prvi put provodi na novi način i pod novim nazivom WorldSkills Croatia.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bit će organizacija skladišta uz upotrebu mobilnih robota, gdje će učenici srednjih strukovnih škola trebati dizajnirati, izraditi i programirati robote koji će moći obavljati poslove transporta europaleta.

Posebno zanimljiva biti će sama vožnja i demonstracija rada robota, koja će se održati dana 21. veljače (četvrtak), u vremenu od 14.00 do 18.00 sati, u sportskoj dvorani Obrtno-tehničke škole Split, Plančićeva 1.

Ovaj osuvremenjeni koncept strukovnih natjecanja usklađen je sa standardima svjetskih i europskih natjecanja mladih u vještinama (Euroskills i Worldskills) te sličnim događanjima u drugim zemljama.

Natjecanje će se održati kroz nekoliko modula, u vremenu od 9.00 do 18.00 sati.

Sudjeluju ekipe iz Rijeke, Pule, Splita …

Radujemo se vašem dolasku!