Upute maturantima- polaganje ispita državne mature

Autor: Darija-Marija Jelić, 23. 5. 2018.

U nastavku pročitajte upute za polaganje ispita državne mature.

1. Na dan ispita doći najmanje pola sata prije naznačenog termina početka ispita (npr. za ispit u 9.00 – doći u 8:30) , pogledati popis u atriju, doći ispred ispitne prostorije;
  2. Na ispit doći primjereno odjeven;
  3. UČENICI NA SVE ISPITE MORAJU DONIJETI OSOBNU KARTU ILI PUTOVNICU;
  4. Učenici mogu na ispit donijeti malu bočicu obične vode bez naljepnice.
  1. DOZVOLJENI PRIBOR NA ISPITIMA DRŽAVNE MATURE
  1. SVI ISPITI kemijska olovka plave ili crne boje
  2. MATEMATIKA I FIZIKA kemijska olovka plave ili crne boje,  olovka, gumica, geometrijski pribor(bez kutomjera) i kalkulator (znanstveni), šestar
  3. LIKOVNA UMJETNOST kemijska olovka plave ili crne boje,  ravnalo, trokut, olovka, gumica, flomasteri u boji i šestar.

1. Svako prepisivanje se kažnjava opomenom , udaljavanjem s ispita, ako se prepisivanje otkrije na ocjenjivanju, poništavaju se svima ispiti i u ovoj godini nema upisa
  2. Potvrditi ocjene 4. razreda do 30.5.; obraniti završni do 30.6 da biste mogli konkurirati za ljetni upisni rok
  3. Rezultati 11.7. žalbe do 13.7. ŠIPu u tajništvu škole na obrascu kojeg ćete dobiti. Konačna objava 16.7., podjela svjedodžbi DM 18.7. (pratiti stranicu škole). Pratiti stranicu fakulteta na kojeg smo ostvarili pravo upisa i objavu termina upisa kada se papirnate svjedodžbe i potvrda o uplaćenoj upisnini, slike… donose na fakultet.
  4. Paziti na liste studijskih programa (poredak). Mogu se mijenjati do 15.7. (OBRISATI ono što NE ŽELITE studirati).
  5. Učenici koji žele polagati u ispite državne mature u jesenskom roku MORAJU PRIJAVITI POLAGANJE elektroničkim putem na stranicama www.postani-student.hr na način kako su prijavljivali i ispite u ljetnome roku (potrebno je korisničko ime i lozinka te PIN  broj koje ste koristili i do sada). Gubitak PIN/TAN – sa  u sustavu prijavljenog mobitela poslati poruku sadržaja OPET na 666555.
  6. Prijave za jesenski rok polaganja državne mature su iza 16.7.(traju 10ak dana), a ispiti u jesenskom roku se polažu od 22.8.2018. do 7.9.2018. prema Kalendaru polaganja državne mature.
  7. Besplatno je polaganje u ljetnom i jesenskom roku ove šk. god.(osim za popravljanje položenih ispita), u slijedećoj godini se plaća
  8. Sva zaduženja vidljiva su na stranici postani student – moji podaci- zaduženja i uplate; pratiti rok za uplatu (pravilno popuniti uplatnicu – poziv na broj)