Nagrađen rad - natječaj „Otpad ili smeće? Od tebe sve kreće!“

Autor: Tina Madunić, 26. 4. 2017.

Učenik 1.e razreda Martin Bralić je za svoj rad na navedenu temu osvojio 1. nagradu u kategoriji srednjih škola.

Čestitamo Martinu na uspjehu, uloženom trudu i ekološkom djelovanju! A njegovoj mentorici prof. Zorani Županović želimo puno uspjeha u sljedećim ekološkim aktivnostima koje provodi s učenicima naše škole.

Martin Bralić je svojim radom na jednostavan i slikovit način htio ukazati na važnost pravilnog odlaganja i recikliranja plastične ambalaže. Zbog problema s njenom dugotrajnom razgradnjom ili (NE)razgradnjom, trajno se nanosi šteta okolišu i prirodi s obzirom da čestice mikroplastike na kraju onečišćuju zrak, vodu, tlo, ulaze u prehrambene lance te se ugrožava zdravlje ljudi i život svih živih bića!

Izložba „Otpad ili smeće? Od tebe sve kreće!“, održana je od 21. do 24. travnja 2017. godine u Staroj gradskoj vijećnici na Pjaci u organizaciji Regionalnog centra čistog okoliša d.o.o. i Splitsko-dalmatinske županije. Posljednjeg dana izložbe uručene su nagrade najboljim likovnim radovima na temu ekologije iz četiri natječajne kategorije.

Na izložbi je sudjelovalo 45 radova, a u uži izbor za nagrade ušlo je, prema ocjeni stručnog povjerenstva, 12 radova, dok je u cijeloj akciji sudjelovalo više od 1000 djece s područja Splitsko-dalmatinske županije.

Nagradni natječaj i izložbu „Otpad ili smeće? Od tebe sve kreće!“ organizirali su Regionalni centar čistog okoliša d.o.o. i Splitsko-dalmatinska županija s ciljem informiranja javnosti o budućem cjelovitom i održivom sustavu gospodarenja otpadom u Splitsko-dalmatinskoj županiji, s posebnim naglaskom na poticanje djece na razmišljanje o okolišu, buđenje ekološke svijesti i ukazivanje na važnost odgovornog postupanja s otpadom.

Izlozba.jpg (641.99 KB)
Izlozba_1.jpg (97.80 KB)