Maturanti u posjetu Saboru

Autor: Tina Madunić, 23. 12. 2016.

U petak 2. prosinca uputili smo se u Zagreb, išli smo u posjet Saboru.

Krenuli smo rano, u pet sati ujutro iz Splita kako bismo u Zagreb stigli oko deset sati. Iako je put trajao dugo nama je uz pjesmu i harmoniku jako brzo prošao. Ulaskom u zgradu Sabora prvo smo prošli temeljito osiguranje. Nakon toga slijedio je obilazak Sabora.
Za početak smo posjetili Malu vijećnicu u kojoj smo imali priliku čuti mnogo detalja o načinu funkcioniranja Sabora i njegovoj povijesti.
Zatim smo otišli u dvoranu Ante Starčevića gdje nam je najviše pažnje privukla slika trenutka proglašavanja Ustava, 22. prosinca 1990. godine.
Uz upozorenje da moramo biti u velikoj tišini popeli smo se na galeriju odakle smo slušali izlaganja zastupnika na temu brzine interneta. Dok se jedan zastupnik žalio na spori internet u jednom dijelu Zagreba, drugi  mu je uzvratio da se ne treba žaliti jer brzina nije veća ni u Hrvacama kraj Sinja, što nam je bilo smiješno.
Nakon obilaska Sabora imali smo nekoliko sati slobodnog vremena. Neki od nas su otišli na klizanje, drugi su degustirali hranu i pića, kojih je bio veliki izbor, a oni treći, vrijeme su proveli u obilasku trgovina. Naravno, gdje god otišli imali smo priliku uživati u ukrašenom Zagrebu jer je vikend prije počeo Advent u Zagrebu.

Gabrijela Zekić, 4.e

DSC_0413.JPG (978.90 KB)