OBAVIJEST MATURANTIMA koji žele polagati DM u ljetnom roku

Autor: Darija-Marija Jelić, 9. 1. 2016.

Pozivaju se maturanti da u najkraćem roku prijave ispite državne mature kroz slijedeće korake:

1. Prijaviti se na portal postani student (www.postani-student.hr) koristeći se korisničkim imenom i lozinkom (preuzeti kod tajnice škole).
2. Nakon prijave upisati broj mobitela na koji će stići PIN broj.
3. Potvrditi (verificirati) osobne podatke i ocjene 1.,2. i 3. razreda nakon što ih provjerite. Ako neki podatak nije točan javiti se prof.Šegović koja će ih ispraviti.
4. Prijaviti obvezne (odabrati razine: B-osnovna i A- viša razina) i ako želite (neobavezno) izborne  predmete (max.6) državne mature vodeći računa o zahtjevima željenih studijskih programa.
5. Prijaviti željene studijske programe pazeći na prioritet (onaj kojeg biste najviše željeli upisati smjestite  na 1. mjesto itd.)

Nakon 2.veljače 2016u 12:00 sati neće se moći prijavljivati ispiti državne mature niti mijenjati razine. I dalje će se moći birati studijski programi ali u skladu sa prijavljenim ispitima i njihovim razinama (npr. nećete moći prijaviti studijski program koji zahtijeva da je ispit položen na višoj razini ako ste taj ispit prijavili na nižoj).

Prijavu izvršite što prije kako bi se eventualne poteškoće i nepravilnosti mogle na vrijeme riješiti.

Kalendar i vremenik polaganja ispita državne mature objavljen je na stranici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (www.ncvvo.hr).

Ukoliko imate problema sa prijavom, javite se ispitnoj koordinatorici škole prof.Jelić ponijevši sa sobom korisničko ime, lozinku (i PIN).