PROJEKT: “Europsko iskustvo za budućnost hrvatskih učenika“

Autor: Daniela Vukosav, 3. 5. 2013.

Ove godine 16 naših učenika  dobilo je priliku odraditi stručnu praksu iz područja elektrotehnike u Njemačkoj u okviru potprograma Agencije za mobilnost i programe EU Leonardo da Vinci.  U okviru prakse učenici su sudjelovali u izradi elektroautomobila, a projekt je u potpunosti financiran iz fondova Europske unije.

Učenici su tijekom ožujka dva tjedna boravili u predgrađu Leipziga – mjesto Schkeuditz gdje su bili smješteni u kampusu s ostalim učenicima i studentima iz različitih europskih zemalja.

Tijekom boravka u Njemačkoj imali su priliku upoznati kulturološke znamenitosti grada Leipziga, provesti vikend u Berlinu, posjetiti tvornicu BMW-a…

Sve u svemu jedno nezaboravno iskustvo!

Sudionici projekta “Europsko iskustvo za budućnost hrvatskih učenika: Duje Dedić 3.D, Marko Ćaleta 3.D, Stefan Babić 3.D, Domagoj Babić 3.E, Ante Landikušić 3.E, Marin Laptoš 3.E, Antonio Batinić 3.  F, Tomislav Radanović 3.  F, Sarafin Teklić       3 .F, Josip Labrović 4. F, Toni odžak 4.A, Vedran Šaban 4.A, Stipe Topić 4.A, Frane Jurić Pešić 4. B, Ante Mandić 4.B, Marin Milanović 4. B i profesor Ivo Ćurković, dipl.ing.