Dan sigurnijeg interneta 2020.

Autor: Tina Madunić, 13. 2. 2020.

Ove godine nastavili smo s obilježavanjem Dana sigurnijeg interneta u našoj školi.

Uključili smo učenike 2.c razreda u webinar, kojeg su održale zagrebačka Industrijska strojarska škola, u suradnji s Gimnazijom Vukovar.

Cilj webinara bio je poticanje i promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe informacijske i komunikacijske tehnologije među djecom i mladima.

Webinar je okupio više od 350 škola i 1500 učenika diljem Republike Hrvatske u zajedničkom virtualnom okruženju. Naši učenici sudjelovali su u nizu interaktivnih sadržaja (Mentimeter, Kahoot kviz) te pogledali pripremljene sadržaje i kratke videouratke koji prenose poruke o odgovornoj i sigurnoj uporabi interneta.

Poučavanje djece osnovnim principima sigurnosti u online okruženju iznimno je važan korak kojim stvaramo pozitivna online iskustva djece i mladih.