Dan škole 2019.

Autor: Tina Madunić, 23. 5. 2019.

Tema ovogodišnje proslave Dana škole (6.svibnja) bili su projekti u kojima smo sudjelovali tijekom godine. Naše vrijedne učenice i učenici objasnili su nam čime su se bavili, uz sve ostale školske obveze.

Tako smo imali prilike čuti što je to Erasmus+ i koje su značajke projekta „Slaba“ i „jaka“ struja na praksi u Italiji. Vidjeli smo fotografije s radnih mjesta, talijanskih tvrtki u kojima je 28 učenika naše škole obavljalo stručnu praksu. Naučili smo ponešto o kulturnim znamenitostima i načinu života u Milanu, gdje su  učenici proveli 2 tjedna.

Saznali smo i detalje projekta „Sve tajne pismenosti“.  Naši učenici zajedno s nastavnicima sudjelovali su u programu u Zagrebu i Osijeku, a za nastavnike su bile organizirane edukacije u Splitu, Sisku te su posjetili Finsku. Bila je to prilika da nam se predstave rezultati vrijednog rada u sklopu projekta pa smo pogledali film Zločin i (ne)znanje kojeg su učenici snimili te čuli o Zborniku hrabrih žena i Rječniku splitskih srednjoškolaca.

Sedam učenika 3.c razreda posjetilo je Europski parlament u Bruxellesu te prisustvovalo sjednici na temu Deklaracije ljudskih prava u studenom 2018. godine. Predstavljen nam je i taj kratak ali sadržajno vrlo bogat i poučan posjet.

Član uredništva predstavio nam je školski list „Generator“ te pobliže objasnio temu posljednjeg broja - „Struja preko mora“.

Kao i prošle godine i ovaj put smo imali glazbenu pratnju- učenik 2.b razreda, polaznik Glazbene škole Josipa Hatzea upotpunio je našu proslavu skladbom na gitari.

Zahvaljujemo svim učenicama i učenicima koji su sudjelovali i svima vama koji ste ih došli podržati!