Upute maturantima prije ljetnog roka državne mature

Autor: Darija-Marija Jelić, 11. 5. 2015.

1. Na dan ispita doći najmanje pola sata prije naznačenog termina početka ispita (npr. počinje u 9.00 – doći u 8:30) , pogledati popis u atriju, doći ispred ispitne prostorije
2. Na ispit doći primjereno odjeven (ne majca na špaline i kratke hlače, trikvarte..)
3. Ispit iz Engleskog jezika –oba dijela isti dan –ne može se izlaziti u pauzi između dijelova ispita. Ako se ranije završi pisanje eseja mirno sjediti u tišini do kraja termina pisanja.
4. UČENICI NA SVE ISPITE MORAJU DONIJETI OSOBNU KARTU ILI PUTOVNICU
5. DOZVOLJENI PRIBOR NA ISPITIMA DRŽAVNE MATURE

a. ENGLESKI JEZIK - kemijska olovka plave ili crne boje
b. HRVATSKI JEZIK​ - kemijska olovka plave ili crne boje
c. INFORMATIKA​ - kemijska olovka plave ili crne boje
d. POVIJEST,  BIOLOGIJA, POLITIKA I GOSPODARSTVO - kemijska olovka plave ili crne boje
e. MATEMATIKA​ - kemijska olovka plave ili crne boje, olovka, gumica, geometrijski pribor i kalkulator (znanstveni)
f. FIZIKA​ - kemijska olovka plave ili crne boje, olovka, gumica, geometrijski pribor i kalkulator( znanstveni)

6. Svako prepisivanje se kažnjava opomenom, udaljavanjem s ispita, ako se prepisivanje otkrije na ocjenjivanju, poništavaju se svima ispiti i u ljetnom roku nema upisa.
7. Potvrditi ocjene 4. Razreda do 30.6.; položiti završni do 30.6 da bi mogli konkurirati za ljetni upisni rok
8. Rezultati 13.7 u 12:00 sati, žalbe do 15.7.u 12:00 ŠIPu u tajništvu škole na obrascu kojeg će dobiti. Konačna objava 17.7., podjela svjedodžbi DM 22.7. (pratiti stranicu škole).
9. Paziti na liste studijskih programa. Mogu se mijenjati do 17.7. u 17:59 (obrisati ono što ne želite studirati).
10. Učenici koji žele polagati u ispite državne mature u jesenskom roku MORAJU PRIJAVITI POLAGANJE elektroničkim putem na stranicama www.postani-student.hr na način kako su prijavljivali i ispite u ljetnome roku (potrebno je korisničko ime i lozinka te PIN  broj koje ste koristili i do sada).
11. Prijave za jesenski rok polaganja državne mature su od 22. do 25. srpnja 2015., a ispiti u jesenskom roku se polažu od 26.08.2015. do 11.09.2015. prema Kalendaru polaganja državne mature.
12. Besplatno je polaganje u ljetnom i jesenskom roku ove šk. god.(osim za popravljanje položenih ispita), u slijedećoj godini se plaća
13. Sva zaduženja(novčana) su na stranici postani student – moji podaci- zaduženja i uplate