UPUTE UČENICIMA ZA PRAĆENJE NASTAVE

Autor: Sanio Bečić, 14. 3. 2020.

Prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja

• Učenici će materijale za nastavu imati online i u virtualnim učionicama.
  • Radioničke vježbe koje se izvode van škole odgađaju se za vrijeme trajanja obustave nastave.
  • Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ako imaju teškoća u pristupu internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama tada trebaju odraditi svoje obaveze bilo kada u tijeku dana.
  • Upozoravaju se učenici na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Što znači da učenici za neprimjerene oblike ponašanja mogu snositi posljedice.
  • Cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike te vas molimo za razumijevanje u slučaju problema u radu sustava.

Na poveznici je raspored nastave na daljinu:

---

Mi kao škola razvijamo i rezervnu (back-up) opciju preko našeg servera koja bi uskoro trebala biti u funkciji tako da učenici mogu pristupiti materijalima i preko naše stranice, u slučaju da ne mogu pristupiti preko programa Yammer.

U nastavku su upute za korištenje materijala na školskom serveru te linkovi za pojedini razred:

UPUTE (UČENIČKE) ZA KORIŠTENJE NEXTCLOUD SUSTAVA U ETŠ SPLIT

1A - BARTIČEVIĆ