OBAVIJEST MATURANTIMA - DRŽAVNA MATURA U JESENSKOM ROKU

Autor: Darija-Marija Jelić, 18. 7. 2016.

1. PRIJAVE ISPITA DRŽAVNE MATURE ZA JESENSKI ROK

Prijave za jesenski rok polaganja državne mature traju od
20. srpnja 2016.u 12:00 sati do 31. srpnja 2016.u 12:00 sati.

Učenici koji žele polagati u ispite državne mature u jesenskom roku MORAJU PRIJAVITI POLAGANJE elektroničkim putem na stranicama www.postani-student.hr na način kako su prijavljivali i ispite u ljetnome roku (potrebno je korisničko ime i lozinka te PIN  broj koje ste koristili i do sada).

Ispiti u jesenskom roku se polažu od 24.08.2016. do 12.09.2016. prema Kalendaru polaganja državne mature  (http://dokumenti.ncvvo.hr/Dokumenti_centra/Pravilnici/Prijedlog_Kalendara_jesenski_rok.pdf).

Napomena: ukoliko ste izgubili PIN, sa istog mobitela na kojeg vam je poslan prvi put pošaljite SMS poruku sadržaja OPET na broj 666555. U slučaju poteškoća sa prijavom možete nazvati Službu za pomoć korisnicima na broj telefona 01 4501 899.

2. UČENICI KOJI NISU OBRANILI ZAVRŠNI RAD DO 30. LIPNJA, A PISALI SU ISPITE DRŽAVNE MATURE

Učenici koji NISU obranili završni rad do 30. lipnja, a POLOŽILI su ispite državne mature u ljetnome roku, NE MOGU dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature, sve dok ne obrane završni rad.

Ti učenici ne mogu biti rangirani za upise na visoka učilišta u ljetnome roku. Tim se učenicima neće izdati potvrda o položenim ispitima državne mature.

3. UČENICI KOJI SU POLAGALI ISPITE DRŽAVNE MATURE, ALI NISU POLOŽILI SVE OBVEZNE PREDMETE

Svi takvi učenici mogu u jesenskome roku polagati samo one predmete koje nisu položili u ljetnome roku. Ne polažu ponovo sve ispite, osim ukoliko žele popraviti ocjenu.

4. UČENICI KOJI NISU PRISTUPILI JEDNOME OD DIJELOVA ISPITA IZ HRVATSKOGA JEZIKA, ILI ENGLESKOG JEZIKA

Neovisno o tome radi li se o opravdanome ili neopravdanome izostanku s dijela ispita, svi  moraju u jesenskome roku polagati ispite u cijelosti. Oba dijela ispita pišu se u istome danu.

Prolaznost na ovim ispitima ne može se ostvariti samo na temelju jednoga dijela ispita, bez obzira na broj ostvarenih bodova.

5. UČENICI KOJI SU UPUĆENI NA JESENSKI POPRAVNI ROK ZBOG NEDOVOLJNIH OCJENA POJEDINIH PREDMETA

MOGU prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali moraju do prvog ispita koji su prijavili uspješno završiti nastavnu godinu (ispraviti nedovoljne ocjene na jesenskom popravnom roku).  Takvim se učenicima, ukoliko ne obrane završni rad (do 31.kolovoza),  neće izdati potvrda o položenim ispitima državne mature i neće se moći rangirati na prijavljene studijske programe.