OBAVIJEST MATURANTIMA

Autor: Darija-Marija Jelić, 4. 7. 2015.

1. UČENICI KOJI NISU OBRANILI ZAVRŠNI RAD DO 30. LIPNJA, A PISALI SU ISPITE DRŽAVNE MATURE

Učenici koji NISU obranili završni rad do 30. lipnja, a POLOŽILI su ispite državne mature u ljetnome roku, NE MOGU dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature, sve dok ne obrane završni rad.

Ti učenici ne mogu biti rangirani za upise na visoka učilišta u ljetnome roku. Tim se učenicima neće izdati potvrda o položenim ispitima državne mature.

2. UČENICI KOJI SU POLAGALI ISPITE DRŽAVNE MATURE, ALI NISU POLOŽILI SVE OBVEZNE PREDMETE

Svi takvi učenici mogu u jesenskome roku polagati SAMO one predmete koje nisu položili u ljetnome roku. Ne polažu ponovo sve ispite, osim ukoliko žele popraviti ocjenu.

3. UČENICI KOJI NISU PRISTUPILI ISPITIMA DRŽAVNE MATURE U LJETNOME ROKU ZBOG NEGATIVNIH OCJENA

na kraju nastavne godine, a nisu položili popravne ispite u prvome roku, MOGU prijaviti ispite državne mature u jesenskome roku, neovisno o negativnoj ocjeni.

4. PRIJAVE ISPITA DRŽAVNE MATURE ZA JESENSKI ROK

Prijave za jesenski rok polaganja državne mature su od 20.07.2015. u 12:00 sati do

31.07. 2015. u 12:00 sati, a ispiti u jesenskom roku se polažu od 26.08.2015. do 11.09.2015. prema Kalendaru polaganja državne mature.

Učenici koji žele polagati u ispite državne mature u jesenskom roku MORAJU PRIJAVITI POLAGANJE elektroničkim putem na stranicama www.postani-student.hr na način kako su prijavljivali i ispite u ljetnome roku (potrebno je korisničko ime i lozinka te PIN  broj koje ste koristili i do sada).

Ukoliko ste izgubili korisničko ime i lozinku, javite se što prije u tajništvo škole, a za izgubljeni PIN, sa istog mobitela na kojeg vam je poslan prvi put pošaljite SMS poruku sadržaja OPET na broj 666555. U slučaju poteškoća sa prijavom možete nazvati Službu za pomoć korisnicima na broj telefona 01 4501 899.